Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?
Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?

PO PIERWSZE: WARTOŚCI

O zaletach kobiecego pokarmu przeczytasz w artykule 3 naturalne wartości mleka matki. Dla rozwoju noworodka szczególnie ważne są: kwas foliowy, kwas tłuszczowy omega-3 oraz kwas DHA. Mleko matki zawiera odpowiednią proporcję wszystkich tych składników i to właśnie dlatego karmienie piersią wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Aminokwasy, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i mikroelementy odpowiadają m.in. za budowę mózgu, układu nerwowego, rozwój siatkówki oka i innych narządów organizmu.

ROZWÓJ MÓZGU

Najważniejszym okresem dla rozwoju mózgu u dziecka jest ciąża oraz pierwszy rok życia. Badania wykazują, że karmienie piersią wpływa na rozwój istoty białej, która odpowiada za lepsze uczenie się i operowanie językiem. Potwierdza to, że karmienie piersią ma znaczący wpływ na percepcję wzrokową i rozwój motoryki dziecka.

ROZWÓJ ZDOLNOŚCI POZNAWCZYCH

Bezpośredni dotyk i utrzymywanie kontaktu wzrokowego z dzieckiem podczas karmienia piersią, daje mu nie tylko poczucie bezpieczeństwa, równocześnie oddziałuje na rozwój jego motoryki i sprawności fizycznej. Dzięki temu niemowlak szybciej staje się spostrzegawczy i błyskotliwy. Badania naukowe wykazują, że karmienie piersią doskonali ostrość widzenia oraz rozwija zdolności poznawcze.

ROZWÓJ APARATU ARTYKULACYJNEGO

Ssanie piersi pobudza aparat artykulacyjny, a dzięki temu rozwija się jama ustna dziecka. Wpływa to na prawidłową wymowę, budowę kości policzkowych i odpowiednie ukształtowanie zgryzu. Karmienie piersią jest pierwszym krokiem do uniknięcia przyszłych wad wymowy. Kształtuje wargi, język i podniebienie. Ssanie wzmacnia mięśnie twarzy inaczej niż picie z butelki, ponieważ malec musi włożyć w nie dużo więcej sił. 

Tak więc karmienie piersią nie ma wyłącznie funkcji pokarmowych. Badania potwierdzają – mleko matki jest najlepsze!

Nie zapomnij też o sobie! Zadbaj o swoje piersi brodawki i sutki. Kup i wypróbuj jeden z naszych produktów poniżej

Nasze produkty działają i są w 100% bezpieczne. Nie musisz wierzyć nam na słowo. Sprawdź opinie na forach, grupach dla mam oraz na naszym fanpejdżu

☑ Bezpłatna wysyłka
☑ Szybkia dostawa

Multi-Mam Protect Multi-Mam Protect
Producent: BioClin B.V.
Cena:49,90 zł
szt.
zobacz więcej
Multi-Mam Kompresy Multi-Mam Kompresy
Producent: BioClin B.V.
Cena:49,90 zł
szt.
zobacz więcej
Multi-Mam Lanolina Multi-Mam Lanolina
Producent: BioClin B.V.
Cena:49,90 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl