Dlaczego zaleca się karmić na żądanie?
Dlaczego zaleca się karmić na żądanie?

Jeszcze całkiem niedawno wśród świeżo upieczonych młodych mam panował zwyczaj regularnego karmienia co 3 godziny. Jednak obecnie doradcy laktacyjni zalecają karmić noworodki na żądanie. Co to oznacza? W karmieniu na żądanie głównym decydentem podczas karmienia ma być przede wszystkim dziecko i mama, a nie zegarek.

JAKIMI PRAWAMI RZĄDZI SIĘ KARMIENIE NA ŻĄDANIE?

Karmienie na żądanie oznacza przystawianie do piersi noworodka, tak często, jak  potrzebuje pokarmu czy poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że karmienie na żądanie dotyczy również spełnienia potrzeb mamy, zwłaszcza wtedy, gdy odczuwa przepełnienie piersi mlekiem.

KIEDY NOWORODEK CHCE PIERSI?

Nie każde kwilenie noworodka jest oznaką głodu oraz potrzeby piersi. Po paru pierwszych dniach karmienia poznasz sygnały, które mówią „Mamo jestem głodny!”. Podstawowym objawem jest przede wszystkim większa aktywność noworodka, czyli poszukiwanie piersi poprzez otwieranie buzi oraz wkładanie do niej rączek.

Jeśli myślisz, że Twoje dzieciątko za często dopomina się o pierś, musisz wiedzieć, że matczyny pokarm jest szybciej trawiony i wchłaniany przez jego organizm. Z biegiem czasu nauczy się prawidłowo ssać, a jego żołądek się rozwinie, dzięki czemu przerwy między karmieniami się wydłużą.

DIETA NA ŻĄDANIE

Między innymi australijska dietetyk, profesor Lynne Daniels, potwierdziła wyższość karmienia na żądanie od regularnego karmienia z zegarkiem w ręku. Badania wykazały, że dzieci, które są karmione, wtedy, gdy tego potrzebują, rzadziej popadają w otyłość, nie chorują na cukrzycę oraz nie dotykają je schorzenia serca.

UWAGA!

Karmienie na żądanie dotyczy noworodków, które są zdrowe i przede wszystkim nie są wcześniakami, a to m.in. dlatego, że słabsze dziecko może przespać głód. Po konsultacji z lekarzem, może się okazać, że dziecko trzeba karmić regularnie czy budzić na jedzenie. 

Nie zapomnij też o sobie! Zadbaj o swoje piersi brodawki i sutki. Kup i wypróbuj jeden z naszych produktów poniżej

Nasze produkty działają i są w 100% bezpieczne. Nie musisz wierzyć nam na słowo. Sprawdź opinie na forach, grupach dla mam oraz na naszym fanpejdżu

☑ Bezpłatna wysyłka
☑ Szybkia dostawa

Multi-Mam Protect Multi-Mam Protect
Producent: BioClin B.V.
Cena:49,90 zł
szt.
zobacz więcej
Multi-Mam Kompresy Multi-Mam Kompresy
Producent: BioClin B.V.
Cena:49,90 zł
szt.
zobacz więcej
Multi-Mam Lanolina Multi-Mam Lanolina
Producent: BioClin B.V.
Cena:49,90 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl